مناسب ترین دستگاه های لیزر برای از بین بردن موهای زائد

جولای 16, 2017 11:36 ق.ظ Published by

کدام یک از دستگاه های لیزر، برای از بین بردن موهای زائد مناسب است

احتمالا پاسخ به این سوال برای هر یک از افرادی که خواهان از بین بردن موهای زائد خود هستند و البته می خواهند این کار را با صرف کمترین هزینه و زمان ممکن انجام دهند و بیشترین بازدهی را نیز تجربه کنند، مهم است.

در این مقاله تلاش شده است مقایسه مناسبی از انواع دستگاه های لیزری که در جهت از بین بردن موهای زائد خدمت می کنند، اورده شود:

دستگاه های لیزر IPL

این نوع از دستگاه های لیزر برای آن دسته از افردای مناسب اند که دارای پوست های روشن و موهای تیره می باشند. چرا که هدف نهایی این دستگاه، رنگدانه های درون فولیکول های مو و نه پوست است. در این روش هم موها می توانند دوباره رشد کنند، اما موهای رشد کرده نازک و ظریف خواهند بود.

لیزرهای دایود

این دسته از لیزرها در طول موج های 800 تا 810 نانومتر و به صرت پالسی عملکرد دارند. این نوع از لیزر برای پوست های تیره نیز مناسب می باشد و در کل برای ایرانی ها مناسب است، اما باید در هنگام استفاده از آن توجه لازم را داشت، چرا که می تواند منجر به سوزاندن پوست شود

این نوع از لیزرها می توانند در عمق بیشتری از پوست نفوذ کنند (نسبت به لیزرهای الکساندریت)

از انجا که این نوع لیزر به صورت پالسی عمل می کند، خطرات کمتری را نیز می تواند ایجاد کند

و در نهایت اینکه با این دستگاه می توان سطح پوست را تا حدی خنک ساخت تا در حین عمل لیزر، سوختگی کمتری ایجاد شود

لیزرهای الکساندریت

که به لیزرهای الکس نیز معروف هستند، یکی از انواع جدید لیزرها نسبت به لیزرهای معرفی شده هستند. در این دستگاه می توان طول موج مورد نظر را تنظیم کرد و میزان انرژی که تعیین می شود، برای هر نوع پوست و مویی مناسب است. همین ویژگی باعث محبوبیت بیشتر این دستگاه ها نسبت به انواع دیگر و قدیمی تر شده است. در این دستگاه ها سیستم های خنک کننده مجهزی وجود دارد و همین موضوع از سوزش ناشی از تابش لیزر و امواج جلوگیری می کند. اما نکته منفی چنین دستگاه هایی میزان درد بیشتر نسبت به دیگر دستگاه های اشاره شده است.

گرچه دستگاه های لیزر دیگری نیز وجود دارند، اما در این مقاله به طور مختصر تنها به این سه مورد اشاره شد

اما باید بدانیم که استفاده از لیزرها نیز نیازمند دفعات متعدد دارد و تمام این دفعات نیز منجر به حذف کاملا دائم رشد موها نمی شود، اما نسبت به دفعات اول و برای همیشه بسیار کاهش پیدا می کند. البته این موضوع می تواند از فردی به فرد دیگر و بسته به پایه های ژنتیکی هر فردی نیز متفاوت اشد

 

Tags: , , , , , , , ,

Categorised in:

This post was written by joomir

Comments are closed here.